kiev rehber

KİEV'DE ALIŞVERİŞ

Kiev'in en güzel yanlarından birisi de ucuz oluşu. Ucuz oluşu ve çeşitliliğin çok oluşuyla alışveriş tutkunları için biçilmez kaftandır. İsteğinize göre hem alışveriş merkezleri hem de dışarıda kulübe tarzında alışveriş yapabileceğiniz yerler mevcuttur. Alışveriş merkezlerinde Türk markalarını da sıkça göreceksiniz. Giyim ve aksesuar alışverişi yapmak isterseniz en uygun yerler AVM lerdir. Bu alışveriş merkezlerinden en ünlüleri, Mandarin Plaza ve Globus Mall dur. Antonovycha Caddesi üzerindeki Ocean Plaza, kentin en büyük ikinci AVM’si konumunda.

kiev rehber

Kulübeler ve AVMler dışında da sokak pazarlarından alışveriş yapabilirsiniz. Meyve, sebze ve aksesuar için vazgeçilmez yerleden olan bu pazarlarda meyve ve sebze dışındaki tüm ürünlerde pazarlık yapabilirsiniz. Gıda ürünleri için en iyi pazar, Bessarabsky Rynoktur.
Ukrayna'ya gitmişken onların yerel içkilerinden tatmamakta olmaz. Yerel içkilerden en ünlüleri ve en güzelleri Horilka ve Poltava Balıdır.
Süs eşyaları almak isterseniz de matruşka ve paskalya yumurtalarına bakabilirsiniz. Bunlar dışında sıra dışı bir şeyler almak isterseniz gücü ve otoriteyi temsil ettiğine inanılan Bulawa'yı tercih edebilirsiniz.