kiev rehber

NEDEN KİEV?

Bu dönemde çok popüler bir yurtdışı destinasyonu haline gelen Ukrayna'nın başkenti Kiev, neden bu kadar popüler.Öncelikle ve bence en büyük sebep yurtdışında başka yerlere nazaran daha ucuz bir yer. Günümüzde özellikle euro ve doların da artışıyla yurtdışında başka ülkere gitmek bir hayli zor oldu. Başka ülkelere gitmek için yüksek uçak bilet paraları, vize paraları(vize parasıŞ verdikten sonra vize çıkmama ihtimali de var) ve orada yeme, içme ve gezme paraları harcamak zorundasınız. Fakat Kiev için bu etkenlerden hiç biri geçerli değil. Öncelikle Kiev'e gitmeniz için vizeniz olmasına gerek, hatta şu günlerde pasaportunuz olmasına bile gerek yok. T.C. yeni çipli kimliklerle çok rahat bir şekilde ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Bunun dışında Kiev' e geldiğinizde yüksek kalma paraları vermenize de gerek yok. Burada sizler için merkeze en yakın ve en ucuz evleri sizler için temin edebiliyorum. Yeme, içmeye de gelince burada en güzel ve en ucuz yemeklerin adreslerini de yine sizler için verebileceğim hizmetler arasında sayabilirim. Özellikle son günlerde Türkiye'de gün geçtikçe artmakta olan gece hayatı sektörü de, buraya gelmenizdeki etkenler arasında olabilir. Kiev insanı eğlenmeyi çok sever ve burada Türkiye'ye göre çok ucuza sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Kiev'e gelmenin en kötü yanı Kiev tatilinizin bitecek olmasıdır. Eğer tarihi yapıtları seviyorsanız Kiev tam size göre bir yer. Özellikle şehir merkezi yapısı hiç bozulmamıştır ve her yerde yüksek apartmanlar yerine tarihi yapılar görürsünüz. Burada isterseniz Ukrayna, isterseniz Türk yemeklerini de ucuza yiyebileceniz bir çok mekana Kiev Rehberiniz olarak sizleri götürebilirim. Şehrin bir yerinden bir yerine gitmek ise Kiev'de çok basittir. Daha fazla detay için Kiev'de ulaşım sayfamdaki yazımı okuyabilirsiniz.

kiev rehber

Nükleer facianın olduğu ve bir zamanlar hayalet şehir olan Çernobil' de Kiev' de bulunmaktadır. Bir zamanlar bitkinin bile yetişmediği Çernobil'e artık turistik geziler düzenleniyor. Dnipyer nehrinin kıyısında bulunan Trukhaniv adasıda buradaki turistler ve Kiev halkı için bir cazibe merkezidir. Müzikle dolu uzun geceler geçirmek ve eğlenmek isteyenler için bir seçenek olabilir. Kiev'in en büyük yaz klubü olan UBK beach te bu adada yer almaktadır.